Ana sayfa

Alisen Electronic Co., Ltd Kalite kontrol

Sertifika
Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar
Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar
Müşteri yorumları
İşbirliğiniz için teşekkürler. Gönderinizi aldık ve sizi dış mekan modüllerini ilk kez o zaman görüyorum. İyi görünüyor ve adamlarınız her şeyi çok dikkatli bir şekilde paketledi. Çok teşekkür ederim!

—— Oleg

LED ekranınız mükemmel çalışıyor ve hükümetlerimiz ekranlarınızdan çok memnun

—— Bay Jorge Gomez Torres

Ben sohbet şimdi
qc profili

Aşağıdaki işleme dahil olmak üzere AlisenLED ekran kalite yönetimi:

 • 1. Gelen malzeme inceleme sürecinin beyaz dengesi testi (orijinal bileşenler, lamba panoları vb.),
 • 2. Dolapların gelen muayenesi,
 • 3, Modül yaşlanması,
 • 4. Bitmiş ürünlerin eskimesi,
 • 5. Çerçeve ekranı incelemesi (iç çerçeve, dış çerçeve),
 • 6. Su dökme muayenesi,
 • 7. Bitmiş ürün denetimi,
 • 8. Depolama denetimi.

Ürün kalitesini sağlamak için her yönden sıkı kontrol.

 

Kalite Kontrol Dikkatinin ana içeriği aşağıdaki gibidir:

 

1. Anti-statik LED ekranlı elektronik ekranın montaj tesisi, iyi anti-statik önlemlere sahip olacaktır.Özel antistatik zemin, antistatik zemin, antistatik havya, antistatik platform matı, antistatik halka, antistatik giysi, nem kontrolü, ekipman topraklaması (özellikle ayak kesme makinası) ve diğer temel gereksinimler ve elektrostatik metre ile düzenli algılama.

 

2. Sürücü devresi tasarımı Sürücü IC'nin LED ekran modülü üzerindeki yerleşimi, LED'in parlaklığını etkileyecektir.Sürücü IC çıkış akımı PCB üzerinde çok uzağa iletilirse, iletim yolundaki voltaj düşüşü çok büyük olur, bu da LED'in normal çalışma voltajını etkiler ve parlaklığın azalmasına neden olur.Bu nedenle, genellikle LED ekran modülünün etrafındaki LED parlaklığının ortadakinden daha düşük olduğunu görürüz.Bu nedenle, ekran parlaklığının tutarlılığını sağlamak için sürücü devre düzeninin tasarlanması gereklidir.

 

3. Tasarım akım değeri ile LED'in nominal akımı 20mA'dır.Genel olarak, maksimum akımın nominal değerin %80'ini geçmemesi önerilir.Özellikle küçük nokta aralıklı ekran için, zayıf ısı dağılımı koşulları nedeniyle mevcut değer düşürülmelidir.

 

4. Ekranın tamamında her bir rengin parlaklığının tutarlılığını sağlamak için aynı renk ve farklı parlaklık seviyelerine sahip LED'in ayrık yasaya göre tasarlanmış ışık yerleştirme şemasına göre karıştırılması veya takılması gerekir.Bu süreçte sorun çıkarsa, ekranın yerel parlaklığı tutarsız olacak ve bu da led ekranın görüntüleme etkisini doğrudan etkileyecektir.

 

5. Lambanın dikeyliğini kontrol edin.Sıralı LED için, LED'in fırından geçerken PCB'ye dik olmasını sağlayacak yeterli teknoloji olmalıdır.Herhangi bir sapma, halihazırda ayarlanmış olan LED'in parlaklık tutarlılığını etkileyecektir ve tutarsız parlaklığa sahip renk yamaları olacaktır.

 

6. Dalga ön kaynağının sıcaklığı ve süresi kesinlikle kontrol edilmelidir.Ön ısıtma sıcaklığının 100 ℃ ± 5 ℃ olması, 120 ℃'den fazla olmaması ve ön ısıtma sıcaklığının sürekli artması önerilir.Kaynak sıcaklığı 245 ℃± 5 ℃ olmalı ve kaynak süresi 3 saniyeyi geçmemelidir.Fırını geçtikten sonra normal sıcaklık geri gelene kadar LED'i titretmeyin veya şok etmeyin.Dalga lehimleme makinesinin sıcaklık parametreleri, LED'in özelliklerine göre belirlenen düzenli olarak tespit edilmelidir.Aşırı ısınma veya dalgalanan sıcaklık, özellikle 3 mm gibi küçük boyutlu yuvarlak ve oval LED'ler için LED'e doğrudan zarar verir veya olası kalite sorunlarına neden olur.

 

7. LED ekrandaki LED yanmıyorsa, olasılığın %50'sinden fazlası, LED pimi hatalı lehimleme, IC pimi hatalı lehimleme ve sıra pimi ve sıra veriyolu hatalı lehimleme gibi çeşitli hatalı lehimleme türlerinden kaynaklanır. .Bu sorunların, süreci sıkı bir şekilde iyileştirerek ve kalite denetimini güçlendirerek çözülmesi gerekir.Teslimat öncesi vibrasyon testi de iyi bir kontrol yöntemidir.

 

8. Isı dağıtma tasarımı LED çalışırken ısınacak ve çok yüksek sıcaklık LED'in zayıflama hızını ve kararlılığını etkileyecektir, bu nedenle PCB kartının ısı dağıtma tasarımı ve kutunun havalandırma ve ısı dağıtma tasarımı LED'in performansını etkileyecektir.

 

Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 0Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 1Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 2Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 3

Sertifikalar
 • Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar

  Standart:IEC-IECEE

  Sayı:TIRT220064

  Yayımlanma tarihi:2022-09-29

  Bitiş tarihi:2028-09-28

  Kapsam/Aralık:AFS5.7, AFS6.67, AFS8, AFS10

  Tarafından verilen:National Testing and Inspection Center for Radio and TV Products of China (TIRT)

 • Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar

  Standart:IECEE

  Sayı:IEC-62368-1

  Yayımlanma tarihi:2022-09-20

  Bitiş tarihi:2026-09-19

  Kapsam/Aralık:Fixed Outdoor LED Display

  Tarafından verilen:National Testing and Inspection Center for Radio and TV Products of China (TIRT)

 • Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar

  Standart:EMC

  Sayı:50240191001

  Yayımlanma tarihi:2019-06-20

  Bitiş tarihi:2026-06-19

  Kapsam/Aralık:Advertising LED Display

  Tarafından verilen:TUV Rheinland - EMC service

 • Çin Alisen Electronic Co., Ltd Sertifikalar

  Standart:IEC-IECEE

  Sayı:A2220383972101

  Yayımlanma tarihi:2022-09-29

  Bitiş tarihi:2028-09-28

  Kapsam/Aralık:P4 LED Display Module

  Tarafından verilen:National Testing and Inspection Center for Radio and TV Products of China (TIRT)

İletişim bilgileri
Alisen Electronic Co., Ltd

İlgili kişi: Mr. Bruce

Tel: +8618664987152

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)