Mesaj gönder
Alisen Electronic Co., Ltd
Alisen Electronic Co., Ltd
Kalite kontrol
Ev >

Alisen Electronic Co., Ltd Kalite kontrol

Kalite kontrol
Kişiler
Kişiler: Mr. Bruce
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın
Certificates
Çin Alisen Electronic Co., Ltd certifications
Standard|t:IEC-IECEE
Number:TIRT220064
Issue Date:2022-09-29
Expiry Date:2028-09-28
Çin Alisen Electronic Co., Ltd certifications
Standard|t:IECEE
Number:IEC-62368-1
Issue Date:2022-09-20
Expiry Date:2026-09-19
Çin Alisen Electronic Co., Ltd certifications
Standard|t:EMC
Number:50240191001
Issue Date:2019-06-20
Expiry Date:2026-06-19
Çin Alisen Electronic Co., Ltd certifications
Standard|t:IEC-IECEE
Number:A2220383972101
Issue Date:2022-09-29
Expiry Date:2028-09-28
QC Profile

Aşağıdaki işleme dahil olmak üzere AlisenLED ekran kalite yönetimi:

  • 1. Gelen malzeme inceleme sürecinin beyaz dengesi testi (orijinal bileşenler, lamba panoları vb.),
  • 2. Dolapların gelen muayenesi,
  • 3, Modül yaşlanması,
  • 4. Bitmiş ürünlerin eskimesi,
  • 5. Çerçeve ekranı incelemesi (iç çerçeve, dış çerçeve),
  • 6. Su dökme muayenesi,
  • 7. Bitmiş ürün denetimi,
  • 8. Depolama denetimi.

Ürün kalitesini sağlamak için her yönden sıkı kontrol.

 

Kalite Kontrol Dikkatinin ana içeriği aşağıdaki gibidir:

 

1. Anti-statik LED ekranlı elektronik ekranın montaj tesisi, iyi anti-statik önlemlere sahip olacaktır.Özel antistatik zemin, antistatik zemin, antistatik havya, antistatik platform matı, antistatik halka, antistatik giysi, nem kontrolü, ekipman topraklaması (özellikle ayak kesme makinası) ve diğer temel gereksinimler ve elektrostatik metre ile düzenli algılama.

 

2. Sürücü devresi tasarımı Sürücü IC'nin LED ekran modülü üzerindeki yerleşimi, LED'in parlaklığını etkileyecektir.Sürücü IC çıkış akımı PCB üzerinde çok uzağa iletilirse, iletim yolundaki voltaj düşüşü çok büyük olur, bu da LED'in normal çalışma voltajını etkiler ve parlaklığın azalmasına neden olur.Bu nedenle, genellikle LED ekran modülünün etrafındaki LED parlaklığının ortadakinden daha düşük olduğunu görürüz.Bu nedenle, ekran parlaklığının tutarlılığını sağlamak için sürücü devre düzeninin tasarlanması gereklidir.

 

3. Tasarım akım değeri ile LED'in nominal akımı 20mA'dır.Genel olarak, maksimum akımın nominal değerin %80'ini geçmemesi önerilir.Özellikle küçük nokta aralıklı ekran için, zayıf ısı dağılımı koşulları nedeniyle mevcut değer düşürülmelidir.

 

4. Ekranın tamamında her bir rengin parlaklığının tutarlılığını sağlamak için aynı renk ve farklı parlaklık seviyelerine sahip LED'in ayrık yasaya göre tasarlanmış ışık yerleştirme şemasına göre karıştırılması veya takılması gerekir.Bu süreçte sorun çıkarsa, ekranın yerel parlaklığı tutarsız olacak ve bu da led ekranın görüntüleme etkisini doğrudan etkileyecektir.

 

5. Lambanın dikeyliğini kontrol edin.Sıralı LED için, LED'in fırından geçerken PCB'ye dik olmasını sağlayacak yeterli teknoloji olmalıdır.Herhangi bir sapma, halihazırda ayarlanmış olan LED'in parlaklık tutarlılığını etkileyecektir ve tutarsız parlaklığa sahip renk yamaları olacaktır.

 

6. Dalga ön kaynağının sıcaklığı ve süresi kesinlikle kontrol edilmelidir.Ön ısıtma sıcaklığının 100 ℃ ± 5 ℃ olması, 120 ℃'den fazla olmaması ve ön ısıtma sıcaklığının sürekli artması önerilir.Kaynak sıcaklığı 245 ℃± 5 ℃ olmalı ve kaynak süresi 3 saniyeyi geçmemelidir.Fırını geçtikten sonra normal sıcaklık geri gelene kadar LED'i titretmeyin veya şok etmeyin.Dalga lehimleme makinesinin sıcaklık parametreleri, LED'in özelliklerine göre belirlenen düzenli olarak tespit edilmelidir.Aşırı ısınma veya dalgalanan sıcaklık, özellikle 3 mm gibi küçük boyutlu yuvarlak ve oval LED'ler için LED'e doğrudan zarar verir veya olası kalite sorunlarına neden olur.

 

7. LED ekrandaki LED yanmıyorsa, olasılığın %50'sinden fazlası, LED pimi hatalı lehimleme, IC pimi hatalı lehimleme ve sıra pimi ve sıra veriyolu hatalı lehimleme gibi çeşitli hatalı lehimleme türlerinden kaynaklanır. .Bu sorunların, süreci sıkı bir şekilde iyileştirerek ve kalite denetimini güçlendirerek çözülmesi gerekir.Teslimat öncesi vibrasyon testi de iyi bir kontrol yöntemidir.

 

8. Isı dağıtma tasarımı LED çalışırken ısınacak ve çok yüksek sıcaklık LED'in zayıflama hızını ve kararlılığını etkileyecektir, bu nedenle PCB kartının ısı dağıtma tasarımı ve kutunun havalandırma ve ısı dağıtma tasarımı LED'in performansını etkileyecektir.

 

Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 0Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 1Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 2Alisen Electronic Co., Ltd kalite kontrol 3