Mesaj gönder
Alisen Electronic Co., Ltd
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
Company News About LED ekranın gri ölçeği tanımlama seviyesi ve parlaklık tanımlama seviyesi testi
Olaylar
Kişiler
Kişiler: Mr. Bruce
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

LED ekranın gri ölçeği tanımlama seviyesi ve parlaklık tanımlama seviyesi testi

2023-10-08
Latest company news about LED ekranın gri ölçeği tanımlama seviyesi ve parlaklık tanımlama seviyesi testi

LED ekranın gri ölçeği tanımlama seviyesi ve parlaklık tanımlama seviyesi testi

 

ALISEN reklam ekranlarında uzmanlaşmıştır.
ALISEN LED ekranlarının gri ölçek seviyesi esas olarak sistemin A/D dönüşüm bitlerinin sayısına bağlıdır.bellek ve iletim sistemi desteklemek için uygun sayıda bit sağlaması gerekirŞu anda ALISEN ev LED ekranı esas olarak 8 bit işleme sistemi kullanır, yani 256 (28) gri ölçeği seviyesi.Anlamak kolaydır. Siyahtan beyaza 256 çeşit parlaklık değişikliği var.. RGB kullanarak üç birincil renk 256 × 256 × 256 = 16777216 renk türü oluşturabilir, yani genellikle 16 trilyon renk olarak adlandırılır.ALISEN uluslararası marka ekranı çoğunlukla 10 bit işlem sistemi kullanır, yani 1024 gri ölçek seviyesi, RGB üç birincil renk 1.07 milyar renkten oluşabilir.

 

hakkında en son şirket haberleri LED ekranın gri ölçeği tanımlama seviyesi ve parlaklık tanımlama seviyesi testi  0

 

Gri ölçeği renk sayısına karar verme konusunda belirleyici faktör olmasına rağmen, ne kadar büyük olursa o kadar iyidir.ve sonra sistem işleme bit sayısındaki artış sistem video işleme içerecektir, depolama, iletme, tarama ve değişimin diğer yönleri, maliyetin düşmesi yerine, maliyet etkinliğinde keskin bir artış.Sivil veya ticari sınıf ürünleri kullanılabilir 8 bit sistem, yayın kalitesi ürünleri 10 bit sistem kullanılabilir.

ALISEN Parlaklık tanımlama seviyesi:

ALISEN LED ekranının parlaklık ayrım seviyesi, insan gözünün ayırt edebileceği en siyah ve en beyaz görüntüler arasındaki parlaklık seviyesine atıfta bulunur.Bazı gri seviyeler çok yüksektir ve 256 seviyeye veya hatta 1024 seviyesine ulaşabilirBununla birlikte, insan gözünün parlaklığa karşı sınırlı hassasiyeti nedeniyle bu gri seviyeleri tam olarak tanıyamıyor.Birbirine bitişik birçok gri seviyesi olabilir. İnsan gözleri aynı gözüküyor.Üstelik, gözün bu seviyeleri tanıma yeteneği kişiden kişiye değişir. LED ekran için, insan gözünün seviyeleri tanıması doğal olarak daha iyi,Çünkü görüntülenen görüntüİnsan gözünün ayırt edebildiği daha fazla parlaklık seviyesi, ekranın renk alanının daha büyük olduğu ve zengin renkler gösterme potansiyelinin daha büyük olduğu anlamına gelir.Parlaklık tanımlama seviyesi özel yazılımla test edilebilir, genel ekran daha iyi bir seviyede olsa bile 20'den fazla seviyeye ulaşabilir.